“וְאַתָּה בֵּית-לֶחֶם אֶפְרָתָה, צָעִיר לִהְיוֹת בְּאַלְפֵי יְהוּדָה–מִמְּךָ לִי יֵצֵא, לִהְיוֹת מוֹשֵׁל בְּיִשְׂרָאֵל; וּמוֹצָאֹתָיו מִקֶּדֶם, מִימֵי עוֹלָם.”

מיכה ה 1

מספר מורים שיתפו אותנו בשיעורים שלימדו, ורצינו לשתף גם אתכם. לפניכם אחד מהשיעורים. לפניך התקציר, את השיעור בשלמותו תוכל לראות בקישור בתחתית העמוד.

תתברכו!

דרכון ביומטרי

מטרת השיעור:

המשתתפים יבחינו ב’טביעות האצבע’ (זהותו) של המשיח.

הביסוס לשיעור:

מיכה ה 1, ישעיה ז 15-14, ישעיה ח 23 – ט 1, זכריה ט 9, ישעיה נג, דניאל טו 26

להתמקד

כשנכנסים המשתתפים לחדר השיעור, הטבע את טביעות האצבעות של יד אחת שלהם, פעם על הכרטיסיה (ואז תלה אותה על הלוח לפני הילדים) ופעם על ריבועי הבריסטולים, טביעה על כל כרטיס.

פתחו שיחה על נסיעה לחו”ל ועל הדרכון שמשתמשים בו כשנוסעים. כיום יש סוג חדש של דרכון שנקרא דרקון ביומטרי (זהו דרכון שמופיעים בו סימנים מזהים כמו שם, מין, לאום, תאריך לידה, תמונת פנים, טביעות אצבע וגם תמונה של קשתית העין, שהוא החלק הצבוע של העין).

כשנכנסתם לקחנו את טביעות האצבע שלכם. ידעתם שרק לכם יש טביעות אצבע בדיוק אלה? אין שום אדם אחר בעולם שיש לו בדיוק אותן טביעות אצבע. לכן הם חלק מהדרכון הביומטרי, כשאתה נכנס לארץ או יוצא ממנה משרד הפנים יודע שיצאת, כי טביעת האצבע שהטבעת על המכשיר בשדה התעופה הוא אך ורק שלך.

בנוסף, כשאנשים נעצרים לוקחים מהם טביעות אצבע, ולכן בודקים לטביעות אצבע כשיש גנבה או רצח. אם מוצאים טביעות אצבע בזירת הארוע ניתן לבדוק מי ביצע את הפשע ולזהות אותו.

תוכלו לשחק משחק שבו תספרו סיפור כמו: אמא אפתה עוגיות לכבוד המסיבה בבית הספר בערב. היא אמרה לילדים לא לאכול מהעוגיות. ריח נהדר מילא את כל רחבי הבית! אמא הלכה לבדוק אם הכביסה במכונה הייתה מוכנה לתליה. לאחר כמה דקות חזרה למטבח וראתה ששלוש עוגיות היו חסרות! מי לקח את העוגיות? היא ראתה טביעת אצבע… הוצא את אחד הכרטסיות מהקערה. אהה! חשבה אמא, עכשיו אני יודעת בדיוק מי לקח את העוגייה! מי לקח? תוכלו לגלות? הביטו בטביעת האצבע ששלפת מהקערה ובטביעות האצבע על הכרטסיות התלויות על הלוח והחליטו מי גנב את העוגיות.

לגלות

טביעות אצבע עוזרות לנו לגלות את זהותם של אנשים. הטביעה בעלת מראה שמתאים רק לאדם מסוים ולא לאף אחד אחר, לכן אנחנו יכולים לדעת בוודאות שהיא שייכת לאותו אדם. כך גם לגבי המשיח. אלוהים נתן לנו בדברו ‘טביעות אצבע’ של המשיח, כלומר הוא מספר מראש על מעשים שיעשה המשיח, ועל תכונות אישיות שאם ימלא אותם אדם בכל פרט, בלי יוצא בן הכלל, נדע בוודאות של מאת האחוזים, שזהו המשיח.

בואו נתבונן בטביעות האצבעות של כמה אנשים שהכריזו על עצמם שהם המשיח – האם הן תואמים את טביעות האצבעות של המשיח כפי שהם מופיעים בכתבי הקודש? בואו נראה…

עברו על המאפיינים של האנשים שהכריזו על עצמם כמשיחים לעומת הכתוב בכתובים.

ראינו שרק ישוע מתאים לקריטריונים של המשיח כפי שהם מופיעים בתנ”ך. הוא ממלא כל קריטריון! לא הרבי מליובאוויטש וגם לא רבי עקיבא.

  • למה כל כך חשוב לדעת מיהו המשיח?
    • הדבר חשוב מפני שהוא חלק מהתוכנית של אלוהים עבור בני האדם שהוא ברא.
  • מדוע דבר זה כל כך חשוב לנו, הרי זה קרה לפני כל כך הרבה שנים?
  • הדבר חשוב מפני שאלוהים ברא אותנו, את כל אחד מאיתנו, ורוצה לחדש את הקשר שלנו איתו. אבל אנחנו חוטאים וצריכים את סליחות החטאים כדי שהקשר איתו יוכל להתחדש.

 

 

 

To Top ↑